Nagły zwrot akcji ws. sprzedaży TVN. „Do gry włączył się nowy chętny”

niezależny dziennik polityczny

Amerykańscy właściciele polskiej telewizji TVN, którzy chcą sprzedać stację, mogli dotychczas liczyć na oferty dwóch inwestorów – miliardera Michała Sołowowa i konsorcjum zbudowane przez Wirtualną Polskę. Na ostatniej prostej do gry wszedł także koncern medialny RASP w duecie z funduszem CVC – pisze w środę „Puls Biznesu”.

  • Trwa serial związany ze sprzedażą TVN – jednej z najważniejszych ogólnopolskich stacji telewizyjnych
  • Dotychczas chęć zakupu należącej do Amerykanów stacji wyrazili miliarder Michał Sołowow oraz konsorcjum wokół WP Holding
  • Jak pisze „Puls Biznesu”, do gry wszedł jednak trzeci podmiot, także związany z sektorem medialnym

Kto kupi TVN? Media: pojawił się nowy chętny

Wciąż nie wiadomo, kto kupi TVN. Jedna z najważniejszych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, wystawiona na sprzedaż przez amerykańskich właścicieli, a jeszcze jesienią 2024 roku wpisana przez rząd na listę spółek strategicznych – których nie można sprzedać bez zgody polskich władz – jest niewątpliwie „łakomym kąskiem” na ryku medialnym. Jak jednak donosi w środę „Puls Biznesu”, w tym handlowym serialu doszło do kolejnego zwrotu akcji.

Aktualni właściciele – Amerykanie Warner Bros. Discovery (WBD) – na wiążące oferty czekają jeszcze dwa tygodnie, ale „do gry właśnie włączył się kolejny chętny” – czytamy w artykule „PB”. Dziennik przypomniał, że na razie oficjalnych oferentów jest dwóch. To z jednej strony najbogatszy Polak, Michał Sołowow (jego majątek „Forbes” szacuje na ok. 7 mld dolarów), a z drugiej duże konsorcjum zbudowane wokół giełdowego WP Holdingu, w skład którego wchodzi grupa polskich przedsiębiorców. Obaj oferenci badali już księgi TVN.

RASP „wchodzi do gry”. To właściciel Onetu i „Faktu”

Według źródeł „Pulsu Biznesu”, trzecim oferentem może zostać koncern medialny Ringier Axel Springer Polska (RASP, joint venture niemieckiej grupy Axel Springer i szwajcarskiego Ringiera), w Polsce znany m.in. jako właściciel Onetu, dziennika „Fakt” i tygodnika „Newsweek”, w konsorcjum z notowanym na giełdzie w Amsterdamie funduszem private equity CVC Capital Partners.

„Ten ostatni jest obecnie w Polsce głównym akcjonariuszem Żabki i Stock Spirits oraz, od niedawna, inwestorem Comarchu, który zdjął z giełdy wspólnie z rodziną Filipiaków. Globalnie jego aktywa mają wartość rzędu 200 mld USD. Telewizji aktualnie w portfelu nie ma” – dodała gazeta.

Źródło: radiozet.pl

Więcej postów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*